Rozvody internetu a datové sítě

Nabízíme realizaci rozvodů internetu a zajištění rozvodů počítačových sítí – strukturovaným kabelážním systémem CAT 5 – 6, a to jak instalaci kabeláže, tak i dodávku hardware až po vlastní instalaci síťových operačních systémů.

Strukturovaný kabelážní systém je nejmodernějším systémem počítačového propojení. Základním pasivním prvkem strukturované kabeláže je přenosové médium – kabel. Kabely mají vliv na chod celé sítě, určují rychlost přenosu dat a celistvost přenášených dat. Umožňují zároveň i přenos hlasu (telefon) a obrazu (CCTV).

Pro strukturovanou kabeláž se používají dva druhy nosného média – měděný kabel nebo optické vlákno. Pod pojmem měděný kabel se rozumí kroucený čtyř – párový kabel (twisted pair cabel), jehož konstrukce se skládá z měděných vodičů po páru pravidelně a symetricky stočených v přesné vzdálenosti. Díky přesně definovanému zkrutu má velkou odolnost proti vnějšímu rušení a v kategorii 5 umožňuje přenášet data se šířkou pásma 100 Mhz, což dostačuje i pro přenos ATM 155 Mbit/s.

Rozvody internetu

Dalšími pasivními prvky jsou: datový rozvaděč (logické a fyzické centrum rozvodu), propojovací pole (patch panel s výstupy jednotlivých vodičů), komunikační zásuvky, datové konktory, propojovací kabely (patch cable – k propojení panelů s aktivními prvky a zásuvek s koncovým zařízením). Nedílnou součástí strukturované kabeláže jsou aktivní prvky, což jsou elektronická zařízení upravující tok datových informací v počítačových sítích. Aktivní prvky zajišťují následující druhy činností: opakování (zesílení) signálu, transformace signálu mezi různými druhy kabeláží a protokolů, rozbočení signálu, propojení několika lokálních sítí, připojení počítačů do sítě. Mezi základní charakteristiky a výhody strukturované kabeláže patří:

  • dlouhá morální a fyzická životnost
  • snadná údržba a velmi snadná rozšiřitelnost
  • nízké náklady na změnu zapojení
  • schopnost přenášet nejen datové signály, ale i signály typu hlas (telefon) a video (CCTV) a různé typy signalizace od bezpečnostních a protipožárních zařízení
  • schopnost přenosu dat pod novými vysokorychlostními protokoly (FDDI, Fast Ethernet, ATM atd.)
  • nezávislost na datovém protokolu a interface připojených zařízení - odolnost proti vnějším rušení


Jako servery dodáváme značkovou techniku firem INTEL (procesory, motherboardy, řadiče), WESTERN DIGITAL a SEAGATE (disky), BELDEN nebo ALCATEL (kabeláž). Jako síťové operační systémy instalujeme především produkty firmy NOVELL a MICROSOFT. Dále nabízíme dodávku a instalaci síťových stanic včetně grafických.

Zašlete nám nezávaznou poptávku.